Sianożęty
Północna 6
Mielno
6-go Marca 20C
Mielno
Północna 17
Poznań
Św. Marcin 66/72
Wrocław
Kołłątaja 16/3
tanie noclegi z wirtualnymi spacerami

Gospodarstwo agroturystyczne Piekoszów

Rodzaj: Agroturystyka
Adres: Łosień 39
Piekoszów, świętokrzyskie
Region: Przyroda
Cena/osoba od: 30
Ilość pokoi: 5
Ilość miejsc: 16
Doba hotelowa: Od 14 do 11
Płatności: gotówka
Telefon: 500177760, 413061679
Strona www: agroturystykalosien.dbv.pl
agroturystyka-losien.c0.pl

Nim podejmiemy największy (i najprzyjemniejszy) trud zwiedzenia głównego pasma Gór Świętokrzyskich - Łysogór i przyległych doń okolic, spróbujmy poznać ich południowe pogórze, niewiele ustępujące urokiem. Nasza trasa biegnie w jednym kierunku obszarem najbardziej zalesionym na Kielecczyźnie, obok Puszczy Świętokrzyskiej; zaś w kierunku powrotnym będą nam towarzyszyć najwyższe szczyty Gór Świętokrzyskich. Wyruszamy wczesnym rankiem z Kielc na południowy wschód. Ulicą Wojska Polskiego przejeżdżamy obok Wietrzni - dawnego kamieniołomu (czynnego do 1983 r.), obecnie przystosowanego do celów rekreacji. Dojeżdżamy do góry Bukówka - u jej podnóża znajduje się centrum szkolenia wojsk oenzetowskich (w miejscowych koszarach wcześniej kwaterował 4 p.p.Leg., bardzo zasłużony w historii Polski). W lesie na stoku góry znajduje się Cmentarz Żołnierzy Radzieckich (zginęło ich ok. 11 tys. w obozie zlokalizowanym w dawnych koszarach). Mijamy Telegraf - to zalesiona góra, wznosząca się na wysokość 406 m n.p.m., najwyższy szczyt Pasma Dymińskiego. Opuszczamy Kielce.
Jeżeli szukasz czystego powietrza, ciszy i spokoju, z daleka od wielkomiejskiego zgiełku, możesz go znaleźć w naszym gospodarstwie agroturystycznym. Posiada ono certyfikat Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej. Nadana została kategoria jednego słoneczka. Wokół domu rosną wieloletnie jabłonie, w ich cieniu można wypoczywać, znajduje się miejsce na grilla. W odległości 300m przepływa rzeka Łososina (Wierna Rzeka). W pobliskim lesie szczęśliwcy mogą zobaczyć dzika, sarny. Oddajemy do dyspozycji gości 16 miejsc noclegowych, w pokojach 2, 4 osobowych z 3 łazienkami i w pełni wyposażoną kuchnią. Pokoje posiadają telewizory. . Istnieje możliwość wypożyczenia rowerów i udania się na przejażdżkę po okolicy. W miejscowości Łosień znajdują się sklepy, szkoła, Kościół .

http://www.youtube.com/watch?v=T3EDBmtJOTk

Rejony chronione
• Góra Rzepka
Rezerwaty przyrody
wychodnie skał dewońskich; ślady dawnego górnictwa rud ołowiu
• Chęcińsko-Kielecki Park Krajobrazowy
Parki krajobrazowe
Park obejmuje ochroną fragment górotworu świętokrzyskiego. Reprezentuje wysokie wartości tak w zakresie przyrody żywej, jak i nieożywionej. Urozmaicona morfologia i zróżnicowane pokrycie roślinne, oraz możliwość obserwacji na powierzchni kolejnych faz rozwoju geologicznego tego rejonu, to niektóre z walorów Parku. Na szczególną uwagę zasługują obszary krasowe związane z występowaniem skał węglanowych. Procesy krasowe widoczne na powierzchni, doprowadziły w głębi górotworu do tworzenia się jaskiń, z których najbardziej popularna w Polsce jest jaskinia Raj.Obok wybitnych wartości geologicznych i krajobrazowych obszar Parku charakteryzuje się bogactwem i zróżnicowaniem szaty roślinnej. Wśród siedlisk leśnych występują bory sosnowe i mieszane, dąbrowy, grądy, olsy i łęgi. Flora naczyniowa obejmuje ponad 1000 gatunków, z których 69 objętych jest całkowitą ochroną, 12 częściową, a 42 gatunki są szczególnie rzadkie i zagrożone.Również wśród fauny bezkręgowej występuje wiele rzadkich gatunków. Wśród kręgowców występują chronione gady, płazy, ptaki i ssaki (m. in. nietoperze zimujące w jaskiniach i szczelinach skalnych).Ważnym walorem Parku jest również bogata warstwa historyczno-kulturowa. Występują tu pierwsze ślady pobytu człowieka paleolitycznego i jedne z najstarszych ośrodków osadniczych Małopolski.
• Góra Zelejowa
Rezerwaty przyrody
wzgórze zbudowane z wapieni paleozoicznych z widocznymi zjawiskami krasowymi; rzadkie i chronione gatunki roślin wśród nich m.in. zawilec wielkokwiatowy (Anemone silvestris)
• Góra Żakowa
Rezerwaty przyrody
Pozostałości dawnego górnictwa skalnego i kruszcowego, naturalnych wapiennych form skałkowych oraz lasu kserotermicznego z licznymi gatunkami roślin chronionych.
• Jaskinia Raj
Rezerwaty przyrody
jaskinia krasowa w wapieniach dewońskich z naciekami i namuliskami
• Moczydło
Rezerwaty przyrody
wychodnie i odsłonięcia skał dewońskich permskich i triasowych; pozostałości historycznego górnictwa kruszczu ołowiu
• Chelosiowa Jama
Rezerwaty przyrody
unikatowy zespół form krasowych podziemnych i powierzchniowych z różnych okresów geologicznych.
• Wolica
Rezerwaty przyrody
Ochrona profilu osadów dolnego wapienia muszlowego (środkowy trias)odsłaniających się w ścianach nieczynnego kamieniołomu.
• Góra Miedzianka
Rezerwaty przyrody
najwyższe wzniesienie Gór Chęcińskich (357m npm) zbudowane z wapieni paleozoicznych; zjawiska krasowe i mineralizacji; ślady dawnego górnictwa
• Biesak-Białogon
Rezerwaty przyrody
wychodnie skał ordowickich i kambryjskich
• Milechowy
Rezerwaty przyrody
naturalne lasy typu świetlistej dąbrowy grądy wysokie lipowo-grabowe las mieszany sosnowo-dębowy wtórne zarośla i murawy kserotermiczne; w runie lasów występują
• Kadzielnia
Rezerwaty przyrody
wzgórze zbudowane z wapieni paleozoicznych ze zjawiskami krasowymi znaleziska paleontologiczne
• Rezerwat Skalny im. Jana Czarnockiego(Ślichowice)
Rezerwaty przyrody
odkrywka skalna z fałdem paleozoicznym skał wapiennych
• Wietrznia im.Zbigniewa Rubinowskiego
Rezerwaty przyrody
Zespół wyrobisk odsłaniających profile wapieni dewońskich ( m.in. ciemne wapienie ziarniste, jasne wapienie grubodetryczne, płytowe wapienie bitumiczne, łupki margliste,wapienie gruzłowe) ze skamieniałościami fauny dewońskiej.
• Radomice
Rezerwaty przyrody
naturalne stanowisko cisa (Taxus baccata)

Lokalizacja i dojazd do obiektu

W polu adres proszę wpisać adres z jakiego chcą Państwo dojechać do obiektu.

Dodano: 2011-11-06 01:09:51    Odsłon: 481
Rodzaj pokoju Cena od osoby Cena za pokój
2 osobowe 25 zł - 35
4 osobowe 25 zł - 35

25-35 osobo doba. Cena zależy od ilości dni pobytu. Przy rezerwacji online, lub telefonicznej należy wpłacić zaliczkę. na adres: Łosień 39, 26-065 Piekoszów Nr. konta 14 1160 2202 0000 0000 7960 6997 Z podaniem dnia pobytu.

Wyposażenie obiektu Udogodnienia dla gości
czajnik
grill
internet
komplet pościeli
komplet ręczników
kuchnia
lodówka
łazienka
miejsce na ognisko
meble ogrodowe
parking
parking strzeżony
plac zabaw dla dzieci
prysznic
sprzęt kuchenny
sprzęt sportowy
tv
akceptujemy zwierzęta domowe
pranie
prasowanie

Nad morzem

Mielno
Piastów 7
Rewal
Parkowa 11
Ustka
Tadeusza Kościuszki 1

Nad jeziorem

Wilkasy Zalesie
Liliowa 12
Szypry
Szypry
Miłki
Jagodne Wielkie 19

W górach

Polańczyk
Bieszczadzka 111
Terka
Terka 59
Brenna
Wichrowe Wzgórza 15

Przyroda

Mikołajki
Mrągowska
Oborniki
Marszewiec 13
Trzciel
Trzciel Odbudowa 14A

W mieście

51-619 Wrocław
Mickiewicza 4
Wrocław
Kołłątaja 16/3
Katowice
Al. Roździeńskiego 18
Jesteś w: Start Agroturystyka Gospodarstwo agroturystyczne Piekoszów